Recent Posts

Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
General Discussion / Tehlikeli Uzay Savaş Oyunu
« Last post by admin on February 01, 2021, 03:40:23 am »
Oyunseverler mutlaka bu oyunu oynamalı. Oyunun adı Tehlikeli uzay Savaş oyunudur. Oyunu kuralları çerçevesinde oynarsanız hem zevk alırsınız hem çok seversiniz. Binlerce kiş artık bu oyunu oynamaktadır. Son zamanların popüler oyunu haline gelen bu oyunu sende denemelisin. Tıkla ve üye ol daha sonra oyunun tadını çıkartmaya bak. Saldırı savaş tam benim işim diyorsan bu oyunun bağımlısı olucaksın. Adres aşağıda.

Oyuna giriş için tıkla: https://tehlikeliuzay.online/
72
General Discussion / İnşaat Rehberi
« Last post by admin on January 31, 2021, 05:22:10 am »
Türkiye'nin Yapı ve Tasarım Rehberi olmak amacıyla kurulmuş olan tasarım rehberi strucare, kadrosunda inşaat mühendisleri, mimarlar, makine mühendisleri ve çeşitli sektörlerden yazarlar bulundurmaktadır. İnşaat Rehberi olma yolunda çalışmalarına devam eden strucare.com içeriklerini instagram, twitter, facebook ve youtube aracılığı ile görüntüleyebilirsiniz.

Yapı ve Tasarım Rehberi strucare'de mekatronik mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği, aydılatma tasarımcılığı, beton santral operatörlüğü gibi meslekler hakkında bilgiler edinebilir, mühendislerin ne kadar maaş aldığı hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

İnşaat Rehberi

İnşaat Rehberilma yolunda çalışmalarına devam eden strucare.com'da güncel inşaat teknolojileri, mimari tasarım trendleri, mesleki gelişim içerikleri ve teknoloji gibi alanlarda içerikleri görüntüleyebilirsiniz. İnşaat Rehberliği yapma yolunda içerikler hazırlayan strucare.com'daki içerikleri örneklemek gerekirse, İnşaat Mühendisliği Nedir, inşaat mühendisliği iş imkanları nelerdir, inşaat mühendisleri hangi ülkelerde çalışabilir, şantiyelerde drone kullanımı gibi içerikleri uzman yazar kadrosunun kaleminden görüntüleyebilirsiniz.

İnşaat Mühendisliği

İnşaat Mühendisliği, mimari tasarım ilkeleri, mühendislerin kendilerini nasıl geliştirebileceği gibi konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız strucare.com'u ziyaret edebilirsiniz.

Yapı ve Tasarım Rehberi sitesindeki içerikler hakkında örnek vermek gerekirse, mimari tasarım nasıl yapılır, İnşaat Mühendisliği dersleri, şantiyelerde iş sağlığı ve güvenliği, yeni başlayanlar için 3d yazıcı, neden yazılım öğrenmeliyim gibi içerikleri Yapı ve Tasarım sitesi strucare'de görüntüleyebilirsiniz.

Tasarım Rehberi

Tasarım Rehberi strucare.com'da, Mimari Tasarım Nasıl Yapılır, endüstri mühendisi kendini nasıl geliştirebilir, modern yapı malzemeleri nelerdir, mimari stiller, mimarlık tarihi nasıl gelişmiştir, mimarlık trendleri nelerdir, mimarlar ne iş yapar gibi sorularınıza alanında uzman tasarımcı mimarlar tarafından yazılmış içerikler ile cevap bulabilirsiniz.
73
General Discussion / D Smart İnternet Başvurusu
« Last post by admin on January 29, 2021, 01:02:32 pm »
Dopdolu paketler sizleri bekliyor. Kota derdi yok, akn'siz internet tarifeleri, her bütçeye uygun tv+internet paket seçenekleri hepsi burada. 68 Hd toplamda 200 den fazla kanal seçeneği yer almaktadır, haber kanalları, çocuk kanalları, yemek ve müzik kanalları, premium spor kanalları, premium dizi kanalları, ilk 5,6,7 ay paketlere göre seçenekli film kanalları hediyeli. Birçok ücretsiz avantajlar ve hediyeler. Şimdi d-smarta geçmenin tam zamanı. Paketleri incelemek için linke tıklayınız.

Tags: D smart başvuru, internet başvuru, D smart internet başvuru

Site Adresi: https://d-smartinternet.com
74
General Discussion / Konya Rehabilitasyon Merkezi
« Last post by admin on January 29, 2021, 02:33:23 am »
Konya'da bulunan Deha Özel Rehabilitasyon Merkezi ; Bedensel Engelliler Destek Eğitimi, Zihinsel Engelliler Destek Eğitimi , Otizm, Down sendromu, Disleksi, özel öğrenme güçlüğü gibi konularda Mutlu Sonuçlara ulaştırır. Çocuklar bizim geleceğimizdir. Onlara küçük yaşlarda en iyi eğitimi vermeliyiz. Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımız için özel eğitim verilmesi daha faydalı olacaktır. Onlar için özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı, zihinsel engelliler destek eğitim programı, dil ve konuşma güçlüğü, yaygın gelişimsel bozukluklar destek eğitim programı, işitme engelliler destek eğitim programı, aile danışmanlığı ve rehberlik, bedensel engelliler destek eğitim programı, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, duyu bütünleme eğitim ve hizmetleri verilmektedir. Daha detaylı bilgi için siteye gözatmanızı tavsiye ederiz.

Tags: rehabilitasyon merkezi, fizik tedavi merkezi, özel eğitim merkezi konya, konya rehabilitasyon merkezi

Adres: https://www.dehaozelegitim.com
75
General Discussion / Kamu Personel Alımları
« Last post by admin on January 29, 2021, 01:54:43 am »
Binlerce kişi kamuya girebilmek adına kamu personel alımları sınavlarına girdikten sonra tercih sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Peki hangi kamu kurumu kaç kişi alıcak, hangi özellikler aranıyor, kaç puan gerekli, başvurmak için ne gibi şartlar gerekli bu konuda ayrıtılı olarak hazırlanmış bu yazıya sitden ulaşabilirsiniz. Sınavlara giren herkes heyacanlı bir bekleyiş için alımların olmasını beklemektedir. Sizde alımlar hakkında geniş bilgiye bu site sayesinde ulaşabilirsiniz. Alttaki linke girerek detayları okuyabilirsiniz.

Detaylar için tıklayınız: Kamu personel alımı
76
General Discussion / Samsun Haberleri
« Last post by admin on January 28, 2021, 04:14:39 pm »
Güncel olarak samsun haberlerini takip edebileceğiniz bu sitede birçok kategoride haberler yer almaktadır. Siyaset, ekonomi, dünya, magazin, sağlık, teknoloji, kültür ve sanat, eğitim gibi kategorilerde haberleri takip edebilirsiniz. Samsun ile ilgili birçok haberi detaylı olarak yine bu siteden okuyabilirsiniz. Ücretsiz olarak telefon,tablet,bilgisayar gibi internetinizin olduğu tüm cihazlardan siteye girerek haberleri okuyabilirsiniz. Manşet haberler,ençok okunan haberler gibi güzel dizayn sayesinde kolay seçim yapılabilmektedir ve okuanabilmektedir.

Samsun haber sitesine giriş linki: https://samsunhaberi.com
77
General Discussion / Yeni Nesilin, Yeni Nesil Platformu
« Last post by admin on January 28, 2021, 02:20:33 am »
Bu yeni platformun hitap ettiği kitle tam olarak sensin, evet sen araştırmayı ve öğrenmeyi seven, bilgiye aç olan sen. Senin için Türkiyenin en iyi webmasterlarını getirdiğimiz forumumuzda grafik tasarımdan yazılıma ve teknolojiye kadar yüzlerce konu arasından öğrenmek istediğini rahatça bulacaksın, takıldığın bir yerde sana yardım edecek onlarca insan olacak, ve hepsine bedavaya sahip olacaksın.4Der.Net, Tüm üyeler ve webmasterlar için ücretsiz bilgi sunan bir platform olarak 2021 yılında kurulmuştur. Zamanla Web de aradığınız her şey burada olacaktır. Türkiye'de internetin oluşturucuları konumunda olan tüm webmasterların aramızda rol alarak, Sizlerin bilgi alışverişinde bulunmasına ve güvenli ticaret anlaşmaları gerçekleştirmesine ücretsiz olanak tanır.

4Der.Net tarafından sunulan Forum tüm üyelere açıktır, ücretsiz bir şekilde 15 saniyede kayıt olarak hemen üyelikleri aktif olarak kullanmaya başlayabilirler. Platforma üye olmak isteyen tüm kullanıcılarımıza sunduğumuz konulara ulaşabilirler. 4Der.Net
4Der.Net ile iletişime geçmek için iletişim sayfasını kullanabilir reklam vermek için bize ulaşabilirsiniz..

Site Adresi: https://4der.net
78
General Discussion / Erkek Hastalıkları
« Last post by admin on January 28, 2021, 12:07:24 am »
Sertleşme sorunu veya hekimlerin tercih ettiği deyişle erektil disfonksiyon yaşam boyu her 10 erkekten birini etkileyen yaygın bir problemdir. Cinsellik, insan hayatında biyolojik olarak üreme fonksiyonunun ötesinde, yaşam kalitesini etkileyen önemli bir unsurdur. Bu nedenle cinsellik ile ilgili yaşanan sorunlar sosyal ilişkileri oldukça olumsuz yönde etkileyebilmektedir. sertleşme sorunu başarılı cinsel teması sağlayabilecek sertlik düzeyine ulaşamama veya bu sertlik düzeyini yeterince sürdürememe hali olarak tanımlanır. Erken boşalma veya kısırlıkla aynı anlama gelmez. 40 yaş üstü erkeklerde daha sık gözükmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin diğer cinsel fonksiyonları çoğu zaman normaldir. Örnek vermek gerekirse, sertleşme sorunu yaşayan bir hasta cinsel istek duyabilir ve sorunsuz bir şekilde boşalabilir.
 
Sertleşme sorunu çok sık karşılaşılan bir problemdir. Ara sıra karşılaşılan sertleşme sorunundan tamamıyla yitirilen sertleşme fonksiyonuna kadar uzanan geniş bir yelpazeyi içerir. Çoğu erkek hayatının belli bir döneminde, özellikle stres altındayken veya ciddi bir hastalık geçirdiği zamanlarda sertleşmeyle ilgili sorunlar yaşar. Bu sorun uzun süre devam ettiği takdirde tıbbi yardım aranmalıdır. 40-70 yaş arası erkeklerin %30'unun herhangi bir şekilde sertleşmeyle ilgili sorunlarının olduğu bulunmuştur. İlerleyen yaşla beraber sertleşme sorununun görülme sıklığı ve şiddeti artış gösterir. Sigara ve alkol tüketimi, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu açısından riski faktöre oluşturur.
 
Sertleşme kompleks bir mekanizmanın sonucudur. Bu olayın meydana gelmesinde, beyin omurilik, sinirler, kan damarları, **** düz kası ve hormonlar rol almakladır. Sertleşme için görüntü, düşünme, dokunma, koku, ses veya bunların birleşimi sonucu uyarılma gerekmektedir. Uyarı sonucu beyin penisin sinirlerine aktive edici sinyaller gönderir. Beyinden gönderilen sinyaller korpora kavernoza olarak adlandırılan ereksiyon halkalarına ulaşır.

Sinyallerin etkisiyle **** dokusu gevşer ve atar damarlar genişler. Korpora kavernoza **** dokusu içinde yan yana duran 2 adet silindirden oluşur. Korpora kavernozayı tunika albuginea olarak adlandırılan elastik bir bağ dokusu çevreler. **** dokusu gevşeyip, atardamarlar genişleyince ereksiyon halkalarına gelen kan miktarı artar. Sonuçta **** genişler ve boyu uzar. Kanın penisten uzaklaşmasını sağlayan toplar damarları tunika albuginea'nın iç duvarı sıkıştırır. Böylelikle kan **** içerisinde hapsolur. Cinsel uyarının devam etmesi bu sürecin ve sonuç olarak sertlik düzeyinin devam etmesini sağlar. Sertleşme, boşalmaya veya cinsel ilgi bitene kadar devam eder. Daha sonra **** eski yumuşak durumuna döner.

Kaynak: https://www.sertlesmebozuklugu.com
79
General Discussion / Bungalov Evler - Pera Wooden House
« Last post by admin on January 27, 2021, 04:16:14 pm »
Gezginler için resmi olmayan, kolay inşa edilmiş ve tek katlı bir dinlenme evi yapma amacıyla tasarlanan bungalov evler, ilk olarak on dokuzuncu yüzyılın ortalarında İngilizler tarafından Hindistan'a inşa edilmiştir. Ülkenin sıcak ve güneşli iklimine en dayanıklı olarak inşa edilen evler zamanla bungalov adını almıştır. Yapılan bu ilk bungalov evler zemine alçak inşa edilmiş olup, geniş ve sarkıt sarkaçlarla korunan, geniş sundurmalardan oluşuyordu. Çoğunlukla doğal malzemelerle oluşturulan bu yapılar ekonomik olmasının yanı sıra hem her bütçeye uygun seçenekler sunuyor hem de ekolojik yapılarıyla doğanın içine mükemmel bir uyum sağlayabiliyorlar.

Türkiye'de pansiyon tarzı küçük tatil konutları olarak kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlansa da bungalov evleri normal konut olarak kullanan ülkeler de mevcut. Bungalov evleri ile dağ evleri birbirinden farklı görünse de aslında aralarında boyut ve iç tasarımı dışında çok fark bulunmamaktadır. Basit mimar tasarımı, minimal dekorasyon ve genellikle doğal malzemelerden yapılan Bungalov tarzı evler her zaman ön sundurmalara ve alçak eğimli üçgen bir çatıyla inşa edilir. Yaşayan prefabrike evler olarak da bilinen bungalov evler betonarme evlere göre daha az maliyetli ve daha uzun ömürlüdürler. Yapımı hızlı sürdüğü için de tercih edilen bungalov evler, genelde taşınabilir olduğu için konumu değiştirilebilir.

Basit mimar tasarımı, seyrek dekorasyon ve doğal malzemeler Bungalov tarzının vazgeçilmez bileşenleridir. Bungalovlar her zaman ön sundurmalara ve alçak eğimli üçgen bir çatıya sahiptir. Aslında birazda Gassho style tarzı mimariye sahiptir. Bungalovun dış mekanı için kullanılan malzemeler genellikle Ahşaptır. İlk zamanları fıçı tahtası en yaygın dış cephe kaplamasıydı, ardından sedir taşı, odun genellikle kahverenginin doğal bir tonunu oluşturuyordu. Dekoratif bir biçimde kalıplanmış taş, tuğla veya beton blok da kullanılmıştır. Coğrafi konum genellikle kullanılacak dış materyali belirler. Batı'da, örneğin, bölgeye özgü malzemeler olan alçı duvarlar ve kil kiremit çatılar yaygındır.

Çatı, evi güneşten korumak için geniş sarkıtlara sahip alçak eğimli bir yapıya sahiptir. Kirişler genellikle evden uzar, uçları bazen dekoratif amaçlar için kesilir. Bungalov evlerin çatıları genellikle düşük yapılır. Ancak günümüzde özellikle tatil sitelerinde ve otel tanıtım sitelerinde bungalov evlerin tarzları çok değişkendir. Aslında evin kendisi bungalov değildir ancak bungalov olarak tanımlanır. Orman bölgelerinde bulunan ve ağaçlarının altında ya da arasında olan, muhteşem bir doğa, huzur dolu, insanları mutlu eden ahşap evlere bungalov ev denir. Kısacası ağaçların arasında olan benzersiz ahşap evlerdir. Hin kültüründen esinlenerek yapılmış bungalov evler; genellikle tek katlı ve ahşaptan yapılmış veya organik yapı malzemeleri kullanılarak inşa edilen, gündelik hayatın stresinden uzaklaşıp kafa dinlenilebilecek mekanlardır.

Kaynak: https://www.perawoodenhouse.com
80
General Discussion / Tiny House - Trainer Tiny House
« Last post by admin on January 27, 2021, 05:27:03 am »
Tiny house küçük ölçekli, tam donanımlı bir konut birimi olarak tanımlanabilir. Bu evlerde yaşamak, basit bir hayat yaşama arzusu ile bilinçli bir seçimle yapılır. Çoğunlukla; eşyalara daha az bağlanarak, dünyaya daha az iz bırakmak isteyenlerin tercih ettiği bu yaşam alanları insanların yaşamak için tükettiği kaynakları azaltır ve daha az tüketmeye teşvik eder. Basit bir yaşam biçimine yönelmek ise daha sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılar.

Yalnız görünüş olarak sevimli değiller aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir yaşamı teşvik ederler. Mikro evleri inşa etmek ve sonrasında yaşamak için daha az kaynak kullanımı gerektirir ve bu da daha az enerji kullanımı, daha az atık ve daha az karbon ayak izi demektir. Ayrıca güneş paneli sistemi, lityum pil enerji depolama, kompost tuvalet oluşan gri suyun sulama için yeniden kullanılması gibi özellikleri sayesinde çoğu şebekeden bağımsız kendi kendine yetebilen yenilikçi, akıllı ve yeşil evlerdir. Tiny house ile sürdürülebilir yaşam sadece enerji kullanımının düşmesi ile olmuyor aynı zamanda bu faturalarında düşmesi anlamına geliyor. Bu şekilde yaşamayı tercih eden bireylere göre, tiny house yaşamının anlamı daha küçük, daha basit ve daha sürdürülebilir bir hayat tarzıdır.

Tiny house nedir sorusunun yanıtı olarak verilen bambaşka bir yaşam felsefesini de anlatıyor. Modern dünyanın yarattığı şehir hayatından bunaldıysanız, bambaşka bir yaşam tarzı istiyorsanız, hatta bundan da öte yaşama dair alışkanlıklar ile doğanın kirlendiğini, tahrip edildiğini düşünüyor ve bu konuda kendinize düşeni yapmayı kabul ediyorsanız, kısacası kapitalizmle olan şu veya bu biçimdeki bağlarınızı azaltmak istiyorsanız tiny house evde yaşamak için uygun ruh hali içindesiniz demektir.

Bu evler insana çok sevimli geliyor ama duracağı yer, elektrik ve su gibi kamusal ihtiyaçların nasıl karşılanacağı, ısıtma, pis su tahliyesi, küçük yerlerde yaşamanın zamanla yaratabileceği sıkıntı gibi konuları da gündeme getiriyor. Bu yüzden Tiny House nedir dendiği zaman bizim insanımız çokça düşünüyor. Biz bu çeşit yaşantılara pek uygun değiliz henüz. 3+1 evler bize ancak normal boyutta geliyor. Bununla birlikte gelecekte neler olacağını kim bilebilir? Özellikle genç nesil bu minik ev yaşantısını hızla benimseyebilir de. O zaman küçük evler fiyat bakımından daha makul düzeye gelebilir. Minimalize edilmiş bir dekorasyon anlayışında sadece ihtiyaç kadarı kullanılır. "Bütün güçlükleri kabulüm, ben Tiny House istiyorum"derseniz buna göre düşünün ve örneği ne olursa olsun günlük hayat için gerekli olan eşyalarınızı, örneğin sandalyenizi ahşaptan seçin. Sandalye Online'da bu yaşam biçimine uygun küçük ve ahşaptan imal edilen pek çok sandalye modeli bulabilirsiniz.

Kaynak: https://www.trainertinyhouse.com
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10